Při sledování minisérie z produkce HBO Band of Brothers mě napadlo uspořádat turnaj v Panzer Campaigns, který by pokryl cestu 101st Airborne Division (Screaming Eagle) Evropou, zvláště pak osudy druhé roty, druhého praporu 506.výsadkového pluku, který je spíše znám jako Easy Company. Ve skutečnosti to není turnaj v pravém slova smyslu, neboť jako pořádající bych se nemohl zůčastnit, použil jsem trochu jiný systém, všechny bitvy jsou jeden na jednoho a já budu hrát za Axis proti jednotlivým hráčům. Další detaily najdete v sekci o pravidlech. Jednotlivé scénáře se odehrají s využítím her Normandy '44, Market-Garden '44 a Bulge '44 ze série Panzer Campaigns od HPS Sims . Všechny další potřebné informace pak najdete niže, a to včetně průběhu turnaje.

Průběh turnaje
KONEČNÉ POŘADÍ

Kampaň je skončena, jednotky generála Pattona se (v lepším případě) spojily se 101.výsadkovou divizí a německý útok byl odražen. Konečné výsledky kampaně jsou zde:

  1. Zdenec - 3721 bodů (MajV, MajV, MinV, MajD, MajV, MinD, MajV, MajV)
  2. Krejcuk - 3447 bodů (MajV, MinV, MajV, MajD, MajV, MinD, MajV, MajV)
  3. Matto - 2605 bodů (MajV, Draw, Draw, MajD, MajV, Draw, MajV, MinD)
  4. Kajik - 1030 bodů (MinV, Draw, MinV, MajD, MajV, Draw, MajD, MajD)
  5. PvP - 632 bodů (MinV, MajD, Draw, MajD, MajV, MajV, MinV, MajD)
Pravidla
Přihlášení, pravidla, nastavení a hodnocení

Pro přihlášení do turnaje vám stačí vlastnit tři hry ze série PzC (Normandy '44, Market-Garden '44 a Bulge '44) s posledním patchem a zaslat e-mail na adresu currahee@arkady.cz a uvést jméno pod kterým se chcete zůčastnit. Zasláním příhlášky stvrzujete, že souhlasíte se všemi zde uvedenými pravidly a s tím, že organizátor má vždy poslední slovo.

Všechny bitvy odehrávají účastnící jako PBEM scénář jeden na jednoho, kdy kontrolují jednotky spojenců, zatímco organizátor jednotky německé. Jde tedy o systém paralelních bitev. Zahájení dalšího scénáře je možné teprve tehdy, pokud jsou všechny paralelní bitvy pro daný scénář ukončeny. Důležitým požadavkem je rychlost odehrání, scénáře nejsou dlouhé. Doba na odehrání jednoho tahu spojenců je 48 hodin, v případě oznámení předem je možné ji prodloužit až na 120 hodin. Pokud tah nedorazí bez oznámení do 48 hodin k organizátorovi, je zaslána emailová urgence, pokud ani poté do 24 hodin nedorazí tah, je hráč vyloučen z turnaje. Při opakovaných urgencích (3x a více) se uplatní sankce v podobě snížení skóre v daném scénáři o 10%.

Jednotlivé bitvy se hrají s následujícím nastavením Optional Rules. Protože všechnybitvy budou vytvořeny bez ohledu na zahajující stranu u organizátora, nemusíte mít strach o špatné nastavení vaší bitvy. Důležité pro konečné pořadí je bodový zisk v každém scénáři, samotný výsledek až tak důležitý není, pořadí dle bodů se určuje v porovnání s ostatnímy hráči. Který hráč nakonec získá v celkovém součtu nejvíce bodů stane se vítězem turnaje. Jednotlivé bitvy se standardně započítávají do žebříčku 27.trestného praporu a/nebo do žebříčku PzC v rámci The Blitz.

Účastníci turnaje obdrží v žebříčku 27.trestného praporu zvláštní vyznamenání za účast, vítěz kromě extra vyznamenání obdrží vůz Škoda Fabia.
Cena bude předána na nejbližším Panzer Srazu po skončení turnaje.

Turnajové scénáře
Přehled scénářů

Přehled scénářů kterými hráči projdou během turnaje
Normandy '44
#01 - Night Drop (6 June) 10 tahů
#21 When the Ground Shook! 10 tahů
Market-Garden '44
0917_11: Screaming Eagles take on the Indians 23 tahů
0922_01: Cutting Hell's Highway (B. Balanced Play) 17 tahů
0924_01s: The Last Straw 19 tahů
1004_01: Relief in Place 18 tahů
Bulge '44
#18_01: The Race for Bastogne 22 tahů
#23_01s: The Relief of Bastogne 25 tahů